Filozofia Go Healthy - go-healthy.pl

Przejdź do treści

Menu główne:

Nasz bar powstał z pasji tworzenia nowych smaków, chęci promowania zdrowia poprzez odpowiednie jedzenie, z chęci wspólnego przeżycia przygody kulinarnej. To wszystko prawda.

Dalej można pisać tak: Każdy posiłek w GO HEALTHY jest przygotowany ze świeżych i ekologicznych składników. Współpracujemy z regionalnymi producentami żywności – nasze produkty są zawsze świeże. Niedostępne w Polsce produkty kupujemy od sprawdzonych dostawców, na bieżąco kontrolując ich jakość. Nasze dania są lekkostrawne i nie obciążają przewodu pokarmowego, natomiast wspomagają usuwanie toksyn z organizmu, pozytywnie wpływają na mikroflorę jelitową… I tak dalej.
Filozofię zdrowego żywienia zazwyczaj opisuje się skrupulatnie i serio. Prawie naukowo. Medycznie, dietetycznie, moralnie i ekologicznie. Empatycznie, ze  sztandarem szlachetnej idei- piętnując krzywdy świata i nawołując do zjednoczenia sił w walce ze złem- precz ze śmieciowym jedzeniem- bo jesteś tym, co jesz.

A więc teksty i przemowy ze łzą utoczoną z powodu zastanych, a pożałowania godnych faktów: otyłych dzieci, cholesterolowych złogów u co drugiego mieszkańca planety, lekkomyślnego sięgania po baton na stres, kartek żywnościowych i ociekającej tłuszczem pizzy na Kubie, pszennego brzucha na plaży, uboju zwierząt, codziennych  biednych menażek w rękach przechodniów w Birmie, prostytuujących się nastolatek, które uciekły z głodnych pól ryżowych Isan aż do Bangkoku, bezmyślnie ścinanych drzew, zalewu supermarketów przez słodzone napoje, niedoli uchodźców z brzuchami wzdętymi od głodu, słowem: epidemii nieszczęść i chorób z ubóstwa bądź obżarstwa, z jedzenia przypadkowego bądź źle zaplanowanego, smakującego sztucznymi aromatami i słodzikami.
Można zżymać się na surówkę z marchewki doprawioną śmietaną lub poszatkowaną kapustę zmieszaną z majonezem, na panoszącą się szkodliwą klimatyzację; nie rozumieć barszczu z okami tłuszczu, kapuśniaka z żebrem, można odwracać głowę od widoku stopy cukrzycowej, utyskiwać na zapach popcornu w amfiteatralnych salach kinowych, na poranny wyścig do sieciowej piekarni po chrupiące białe kajzereczki, na rodzinne balkonowe grille, sztuczne nawozy, skutki uboczne wszechobecnej chemii, podobnie jak można współczuć nagim osieroconym dzieciom na skrzyżowaniach azjatyckich metropolii czy biedakom pomieszkującym ruiny na Haiti.
Wrażliwość i świadomość pokazać jest cool, najnowsze udokumentowania i naukowe wywody bywają trendy. Łatwo napisać elaborat o tym, co znaczy żyć zdrowo. Ale po co? Ci, którzy czytają ten tekst, którzy się zainteresowali ideą GO HEALTHY, przecież są tego świadomi. Hasła: „pełnowartościowe produkty”, „świadoma konsumpcja”, „mądre wybory kulinarne”, „niezbędne składniki odżywcze”, „junk food”, „usuwanie toksyn z organizmu”, „potrawy antygrzybiczne” wywołają jedynie uśmiech zrozumienia (to jasne!), a może i pobłażania („znów ta sama śpiewka! to brzmi jak hasła z gabinetu dietetycznego coacha”).
Więc ja napiszę inaczej: U nas zjesz ze smakiem, nasiąkniesz atmosferą, jaką stworzyliśmy, pobawisz się smakami, kolorami, dźwiękami. Otuli Cię nasz mały świat. GO HEALTHY to nie tylko jadłodajnia, to klub, to miejsce cotygodniowych spotkań. To miejsce, gdzie możesz się skupić nad swoją koncepcją: weź ze sobą laptop, materiały do przemyśleń nad Twoim aktualnym projektem. Hedonisto, łowco smaków, esteto, stylisto życia, człowieku świadomy potrzeb swojego ciała: wstąp, obejrzyj i spróbuj!

Smaki malujemy kolorowo. Barwy pachną naturą. U nas warzywa i owoce grają swoją muzykę.
Jeśli lubisz naturalne produkty, zobacz, co z nich przygotowują nasi kucharze. I jeszcze więcej: jeśli lubisz mięso, a warzywa odsuwasz na bok talerza i notorycznie wybierasz z zupy pietruszkę, to tez wpadnij do GO HEALTHY. Przekonanie Ciebie do naszej kuchni będzie miało, być może, jeszcze większą wartość. Nie proponujemy diety, reżimu, poświęceń. Życia nie trzeba pozbawiać endorfin, dopaminy, serotoniny. „Dieta” brzmi szaleńczo. Chodzi o proporcje, o umiar, o ilość i jakość posiłków, o ich składniki i sposób przyrządzania. O smak, bo jedzenie to przyjemność.

Nasze menu nie jest prostym powieleniem propozycji z innych wegetariańskich miejsc. Staramy się być kreatywni, odkrywamy formy i smaki. Sądzimy, że lepiej wymyślać własne dania niż naśladować innych. Możliwości jest nieskończenie wiele.

Popołudniowe/wieczorne weekendowe spotkania w GO HEALTHY mają integrować społeczność osób lubiących odczuwać naturalne smaki życia. Będziemy organizowali je kilka razy w miesiącu, ogłaszając temat każdego wydarzenia w internecie. Planujemy: wernisaże plastyczne i fotograficzne, warsztaty tematyczne (coaching, zdrowa kuchnia), prelekcje (medycyna niekonwencjonalna, terapie alternatywne), wieczory muzyczne, itp. GO HEALTHY ma tętnić dobrą energią i cieszyć zmysły dobrym smakiem.

Bądź z nami. Bądź zdrów.
GO HEALTHY©2016
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego